چاپ دیجیتال, مقالات

عنوان مقاله شماره 3

فوم برد  ,تخته شاسی, چاپ دیجیتال, استند رومیزی ,فوم برد چسبدار ,فوم برد ساده ,فوم, فوم برد پشت چسبدار, شاسی عکاسی, شاسی عکس ,فوم برد چسبدار, فوم ماکت سازی ماکت سازی, ,فوم پلی استارن فوم رنگی 

فوم برد ( foam board ) چیست ؟

یک شاسی یا تابلو از جنس پلی استایرن می باشد و به صورت شیت تولید می شود. که بزرگترین سایز آن ۲۴۴*۱۲۲ می باشد. این متریال در ضخامت های ۵ و ۱۰ میل تولید می شود و به دو صورت ساده و پشت چسبدار تولید می شود .

کیفیت های مختلف فوم برد و تفاوت آنها

این متریال در ۲ درجه کیفی چینی و کره ای در بازار موجود می باشد. که تفاوت کیفیت آنها در میزان قدرت چسبندگی ، درصد فشردگی پلی استایرن و میزان سفیدی سطح می باشد که طبیعتا بهترین نوع آن فوم برد کره ای می باشد. فوم برد کاملا قابلیت برش دستی و برش لیزر را دارد پس می توان در شکل های دلخواه این محصول را پیاده سازی کرد.

خصوصیات فوم برد

فوم برد چاپ پذیری بسیار بالایی دارد و می تواند خروجی چاپ بسیار با کیفیتی به وسیله تکنولوژی چاپ مستقیم ( فلت بد ) در اختیار کاربرانش قرار دهد. امکان چاپ به صورت شیت کامل یعنی در سایز ۱۲۲*۲۴۴ میسر می باشد و می توان مانند سایر متریال ها از قابلیت چاپ برجستگی موضعی و وارنیش برای براقیت موضعی استفاده نمود. البته لازم به توضیح است که در نوع فوم برد چسبدار ، چاپ بر روی یک سطح دیگر مثل : سولیت ، کاغذ کتد ، مقوا و … انجام می شود و روی سطح چسبدار فوم برد چسبانده می شود.

مقاومت نسبی در برابر رطوبت و سایر ویژگی های این متریال

همان طور که پیشتر هم اشاره شد فوم برد دارای ویژگی های : چاپ پذیری خوب ، سایز بندی متناسب و متنوع ، قیمت مقرون به صرفه ، کیفیت ساخت مطلوب ، وزن سبک ، مقاومت بالا ، زمان آماده شدن به نسبت کوتاه می باشد و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *