مقالات

عنوان مقاله شماره 2

عایق-xps-فوم-سایلنت-زیرسازی-پارکت-فوم-پار

فوم برد ( foam board ) چیست ؟

یک شاسی یا تابلو از جنس پلی استایرن می باشد و به صورت شیت تولید می شود. که بزرگترین سایز آن ۲۴۴*۱۲۲ می باشد. این متریال در ضخامت های ۵ و ۱۰ میل تولید می شود و به دو صورت ساده و پشت چسبدار تولید می شود .

کیفیت های مختلف فوم برد و تفاوت آنها

این متریال در ۲ درجه کیفی چینی و کره ای در بازار موجود می باشد. که تفاوت کیفیت آنها در میزان قدرت چسبندگی ، درصد فشردگی پلی استایرن و میزان سفیدی سطح می باشد که طبیعتا بهترین نوع آن فوم برد کره ای می باشد. فوم برد کاملا قابلیت برش دستی و برش لیزر را دارد پس می توان در شکل های دلخواه این محصول را پیاده سازی کرد.

خصوصیات فوم برد

فوم برد چاپ پذیری بسیار بالایی دارد و می تواند خروجی چاپ بسیار با کیفیتی به وسیله تکنولوژی چاپ مستقیم ( فلت بد ) در اختیار کاربرانش قرار دهد. امکان چاپ به صورت شیت کامل یعنی در سایز ۱۲۲*۲۴۴ میسر می باشد و می توان مانند سایر متریال ها از قابلیت چاپ برجستگی موضعی و وارنیش برای براقیت موضعی استفاده نمود. البته لازم به توضیح است که در نوع فوم برد چسبدار ، چاپ بر روی یک سطح دیگر مثل : سولیت ، کاغذ کتد ، مقوا و … انجام می شود و روی سطح چسبدار فوم برد چسبانده می شود.

مقاومت نسبی در برابر رطوبت و سایر ویژگی های این متریال

همان طور که پیشتر هم اشاره شد فوم برد دارای ویژگی های : چاپ پذیری خوب ، سایز بندی متناسب و متنوع ، قیمت مقرون به صرفه ، کیفیت ساخت مطلوب ، وزن سبک ، مقاومت بالا ، زمان آماده شدن به نسبت کوتاه می باشد و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *