مقالات

کاربرد دوربین دیجیتال برای عکاسان چیست ؟

چاپگر یا پرینتر گونه ای از چاپ دیجیتال به شمار می آید که امروزه بسیار رواج پیدا کرده اند. از چاپگرهای جوهر افشان گرفته تا چاپگرهای لیزری و چاپگرهای سوزنی.

اگر شما هم بدنبال پرینتر یا چاپگری هستید که بتوانید براحتی عکس های خود را چاپ کنید، در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین چاپگرهای مخصوص عکاسان که می توانید در سال ۲۰۲۱ خریداری کنید، از پرینترهای رومیزی گرفته تا پرینترهای تجاری رول‌دار، بپردازیم.

کاربرد چاپگر برای عکاسان چیست ؟

اگر می‌خواهید چاپ‌هایی با ابعاد پوستر A3+ یا حتی پانوراما داشته باشید، گرفتن بهترین چاپگر لارج فرمت چاره شماست. در این راهنما، ما انتخاب خود را از بهترین چاپگرهای با فرمت عریض و بزرگ موجود در حال حاضر برای عکاسان انتخاب کرده‌ایم

 

کاربرد دوربین دیجیتال برای عکاسان چیست ؟

دوربین های دیجیتال با وضوح بالای امروزه، به علاقه‌مندان به عکس اجازه می‌دهند تصاویر خود را تا اندازه بیلبورد چاپ کنند – چیزی که زمانی صرفاً مختص حرفه‌ای‌هایی بود که قادر به صرف K20 برای دوربین بودند. اما اکثر ما، معمولاً، هنوز چاپگرهای عکس با اندازه A4 یا Letter را روی میزهای خود داریم، که این بدان دلیل است که ما فضای دستگاه بزرگتر را نداریم، یا به این دلیل که اندازه A4 یا US Letter همیشه محبوب ترین اندازه “استاندارد” برای چاپگر خانگی بوده است.

 

با این حال ، اکنون ما پیکسل کافی برای قادر به بزرگ شدن ابعاد چاپی را داریم، شما ممکن است در جستجوی یکی از بهترین چاپگرهای فرمت گسترده برای عکاسان باشید. اگرچه به دنبال چیزی هستید که از چاپگر ۱۳ اینچی (A3+  در اروپا) چاپ دو بعدی تحویل شما دهد، یا به دنبال چاپ رول بزرگتر ۱۷ اینچی برای افزایش تنوع از نظر اندازه چاپ و همچنین حجم بیشتری از چاپ ها هستید، ما شما را تحت پوشش قرار می‌دهیم. با وجود گزینه های مناسب تا پرینتر ۶۴ اینچی، عکاسان و هنرمندانی که می خواهند چاپ های هنری زیبا بفروشند، انتخاب بسیار زیادی دارند.

هدف از خرید بهترین چاپگر برای عکاسان چیست ؟

اگر در حال کار کردن در استودیوی خود هستید و ممکن است چاپ را برای اهداف تجاری، برای فروش، نمایش یا نمایشگاه بخواهید یک چاپگر بزرگ با فرمت بزرگ مفید است. برای یک عکاس چشم انداز، یک چاپگر رول به شما این امکان را می‌دهد تا مثلاً پانوراماهای تقریباً هر اندازه‌ای را تولید کنید.

برخی فاکتورهای مهم قابل توجه در هنگام اندازه گیری بهترین چاپگر با فرمت گسترده برای شما وجود دارد. اولین مورد چیزی است که شما به آن احتیاج دارید، اما همچنین می‌خواهید به دامنه اندازه‌هایی که می تواند خروجی باشد و وضوح تصویری که می تواند در آنها (در ‘dpi یا نقاط در هر اینچ) داشته باشد، توجه کنید.

 

مزایای خرید بهترین چاپگر برای عکاسان چیست ؟

خرید یک چاپگر یک سرمایه گذاری یک طرفه نیست – باید به طور مرتب جوهر و رسانه تهیه کنید. شایان ذکر است که نوع جوهر چاپگر را هنگام تصمیم گیری برای خرید خود استفاده کنید، زیرا این امر به طور مستقیم روی هزینه‌های پیش رو تأثیر می‌گذارد. توصیه کلی این است که شما باید از همان تولید کننده چاپگر خود بخرید، زیرا هر قسمت از “سیستم” برای کار در کنار هم توسعه یافته، طراحی و ساخته شده است.

بهترین چاپگر برای عکاسان کدام است ؟

خوشبختانه ، اگر شما مردد باشید یا به سادگی تحقیقات اولیه را شروع کرده باشید، ما در اینجا برای کمک به شما هستیم. این راهنما آنچه را که ارائه می شود برای راهنمایی تصمیم خرید شما، در بودجه شما، نشان می‌دهد. بنابراین، با توجه به موارد فوق، بهترین چاپگرهای با فرمت گسترده و بزرگ که هم اکنون می‌توانید خریداری کنید کدام است؟

 

۱. Epson SureColor SC-P5000

ایده آل برای یک عکاس حرفه ای و خلق هنر زیبا

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *